USATF Georgia Cross Country
Marietta High School
September 7, 2019
Hokum Karem XC Relay (1k loop/relay)
2-person teams (girls, boys, co-ed)
finishing teammate listed in results next to place

Event 15  4k Run CC 8 & Under
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Girls
  1 Boudreaux, Alyssa         W8 Etowah Youth Track    19:44.67
    Lawley, Ava
  2 Thompson, Logan           W6 PTC Flash             20:15.41
    Anthony, Abiella
  3 Brandt, Abigail           W7 Etowah Youth Track    20:58.76
    Oakes, Emma
  4 Alicea, Isabella          W8 Creekview             21:49.83
  5 Gritz, Inara              W7 Alpha Crush           21:50.31
    Wilderspin, Maisie
  6 Waite, Hadley             W8 Alpha Crush           21:54.66
    Poehler, Reagan
  7 Mays, Lilah               W8 Cherokee              22:30.79
  8 Perez, Elaina             W7 PTC Flash             23:23.08
    Budd, Lillian
  9 Moberly, Adalyn           W7 PTC Flash             23:47.95
    Matchek, Carrigan
 10 Lappin, Ansley            W8 Creekview             24:09.23
 11 Jin, Katherine            W8 Walton Youth Track    24:42.56
 12 Krohn, Stella             W8 Creekview             25:33.23
 13 Nia, Leena                W7 Walton Youth Track    26:10.52
 14 Stewart, Emma             W5 Etowah Youth Track    28:24.61
    Maxwell, Khaleesi
 15 Ramirez-Linares, Kassand  W8 Marietta Track        30:16.41

Boys
  1 Ledbetter, Graham         M8 Trojan Elite          17:58.37
  2 Maxwell, Tristan          M8 Etowah Youth Track    18:04.00
    Westrip, Aaron
  3 Carreon, Sebastian        M8 Creekview             18:52.25
  4 Boon, Max                 M8 PTC Flash             19:18.48
    Nahar, Siddhant
  5 French, Zackary           M7 Creekview             20:53.85
  6 Colpaert, Tim             M6 Etowah Youth Track    21:44.80
    Vondrak, Henrik
  7 Bagwell, John             M8 Creekview             22:38.68
  8 Tajik, Shaan              M7 PTC Flash             22:48.48
    Ruppert, Jonah
  9 Gold, Oliver              M7 Walton Youth Track    23:21.17
 10 Westbrook, John           M8 Trojan Elite          24:49.15
 11 Teutsch, Andrew           M8 Cherokee              25:11.64
 12 Hudson, Reid              M6 PTC Flash             25:35.04
    Budd, Nathan
 13 Vines, Elijah             M7 Creekview             26:04.48
 14 Duncan, Oliver            M6 Cherokee              26:09.41

Co-ed
  1 Welsh, Callan             M7 Walton Youth Track    20:27.28

Event 16  6k Run CC 9-10
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Girls
  1 Diianni, Jensen          W10 Walton Youth Track    25:55.75
  2 McQuade, Andi            W10 PTC Flash             27:35.48
    Franklin, Aubrey
  3 Alberici, Ella            W9 Alpha Crush           27:54.77
    Donner, Linden
  4 Horn, Genevieve           W9 Etowah Youth Track    28:44.34
    Brandt, Hannah
  5 Grose, Audrey             W9 Alpha Crush           30:18.03
    Tracy, Izzy
  6 Builder, Lindsay          W9 Walton Youth Track    30:27.11
  7 Bryant, Genevieve        W10 PTC Flash             30:52.16
    McFall, Caitlyn
  8 West, Emma               W10 PTC Flash             31:31.08
    Magro, Emma
  9 Swierenga, June           W9 Walton Youth Track    32:39.25
 10 Hoeller, Amelia          W10 Walton Youth Track    32:52.75
 11 Therriault, Danielle      W9 PTC Flash             33:35.49
    Wolf, Eleanor
 12 Hobday, Lyla              W9 Cherokee              33:58.71
 13 Gold, Scarlett           W10 Walton Youth Track    36:23.63
 14 Poehler, Lauren          W10 Alpha Crush           36:50.75
    Waite, London
 15 Harbin, Zoe              W10 PTC Flash             38:09.05
    Moses, Kaylee
 16 Haniford, Ruby           W10 Walton Youth Track    38:13.63
 17 Ramirez-Linares, Destiny  W9 Marietta Track        41:28.96
 18 Korey, Milana            W10 Marietta Track        44:17.61
 19 Cain, Wren                W9 Etowah Youth Track    48:09.04
    Donahue, Weslynn

Boys
  1 Brackin, William         M10 Trojan Elite          23:14.06
  2 Colpaert, Bo             M10 Etowah Youth Track    23:29.51
    Kuleszynski, Colton
  3 Shedd, David             M10 PTC Flash             25:09.36
    Thompson, Oliver
  4 Turner, Colt              M9 Creekview             25:30.25
  5 Grant, Carter             M9 Walton Youth Track    25:53.83
  6 Bowling, Tucker          M10 Walton Youth Track    26:25.40
  7 Fortenberry, Lucas       M10 Marietta Track        27:22.09
  8 Vondrak, Vladimir        M10 Etowah Youth Track    27:46.75
    Kelso, Zeke
  9 Davidson, Landon         M10 PTC Flash             27:54.58
    Heim, Brogan
 10 Landrum, Jack            M10 Walton Youth Track    29:03.71
 11 Lusk, Connor             M10 Cherokee              30:07.52
 12 Timms, Oren              M10 Cherokee              30:25.98
 13 Cauble, Cason            M10 PTC Flash             30:30.20
    Magro, Chase
 14 McFall, Cayden           M10 PTC Flash             30:43.81
    Hendrickson, Caleb
 15 Bossak, Gavin            M10 Walton Youth Track    31:53.74
 16 Rigsby, Lucas            M10 Etowah Youth Track    32:16.77
    Lawless, Bennett
 17 Teutsch, Alex             M9 Cherokee              32:39.21
 18 Tracy, Eamon              M7 Alpha Crush           33:07.97
    Turner, Nash
 19 Aziz, Arish               M9 PTC Flash             33:54.95
    Boon, JJ
 20 Woodruff, Pierson        M10 Alpha Crush           34:23.18
    Gritz, Nolen
 21 Mathew, Shane             M9 Walton Youth Track    34:53.37
 22 Williams, Landon         M10 Marietta Track        37:26.07
 23 Tisinger, Harrison       M10 Trojan Elite          37:34.30
 24 Moss, Alexander           M9 Creekview             38:42.48
 25 Spelsberg, Ethan          M9 Cherokee              41:44.86

Co-ed
  1 Welsh, Liam               M9 Walton Youth Track    24:37.36
  2 Mills, Wilson            M10 Trojan Elite          31:44.75
  3 Atkinson, Eli             M9 Etowah Youth Track    32:57.22
    

Event 17  6k Run CC 11-12
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Girls
  1 Burke, Gianna            W11 Marietta Track        27:12.76
  2 Lawley, Abigail          W12 Etowah Youth Track    27:53.75
    Ezell, Alena
  3 Kluttz, Addison          W11 PTC Flash             28:06.82
    Lorelei, Lorelei
  4 Curfman, Brianna         W11 Marietta Track        28:40.21
  5 Franks, Danielle         W12 Walton Youth Track    28:52.69
  6 Swierenga, Mary Frances  W11 Walton Youth Track    29:11.54
  7 May, Laura               W12 Walton Youth Track    29:52.03
  8 Dennis, Simone           W11 Alpha Crush           29:59.59
	Shmulevich, Noa
  9 Allen, Sara              W11 Etowah Youth Track    31:30.08
    Daniels, Mallory
 10 Armstrong, Abby          W12 Walton Youth Track    32:06.18
 11 Sykes, Kylee             W12 Walton Youth Track    33:03.70
 12 Teutsch, Jorianna        W12 Cherokee              33:14.01
 13 Taylor, Peyton           W11 Cherokee              33:35.58
 14 Oakes, Maddie            W11 Etowah Youth Track    33:55.08
    Allen, Alex
 15 Latham, Megan            W10 Alpha Crush           34:06.04
    Luffel, Annabelle
 16 Brown, Alecia            W12 Trojan Elite          34:12.45
 17 Russell, Annabella       W12 Marietta Track        34:27.59
 18 Stevens, Taylor          W12 Creekview             34:36.51
 19 Hawkins, Abigail         W12 Cherokee              35:11.05
 20 Spears, Anna             W11 PTC Flash             35:34.99
    Post, Kate
 21 Jabr, Lana               W12 Alpha Crush           35:49.66
    Marcum, Layla
 22 Giannini, Natalie        W11 Creekview             36:02.27
 23 Doyle, Jessica           W12 PTC Flash             36:09.93
    Okland, Baylie
 24 Candelario, MacKinsey    W12 Creekview             36:21.84
 25 Black, Eden              W11 Creekview             36:23.02
 26 Barthel, Kate            W12 PTC Flash             37:56.72
    Davidson, Layne
 27 Jin, Katherine            W8 Walton Youth Track    38:19.02
 28 Marcum, Samantha         W11 Alpha Crush           41:40.69
    Lawder, Kaeli
 29 Glaus, Alafair            W9 Cherokee              41:52.64
 30 Brannan, Briley          W12 Cherokee              45:28.51

Boys
  1 Wilson, Kaleb            M11 Green Mile Runners    22:23.09
  2 Thompson, Clark          M12 PTC Flash             23:26.66
    Nowell, Jordan
  3 Albano, Alexander        M11 Marietta Track        23:39.69
  4 Krishnamurthy, Oliver    M12 Walton Youth Track    23:55.03
  5 Douglas, Jonah           M12 Walton Youth Track    25:21.06
  6 James, Marshall          M12 Alpha Crush           25:48.72
    Liptak, Elliot
  7 Vickness, Gavin          M11 Walton Youth Track    26:52.96
  8 Ball, Donovan            M12 Creekview             27:15.07
  9 Liptak, James            M11 Alpha Crush           27:45.01
    Erbey, Will
 10 Alberici, Jack           M11 Alpha Crush           27:45.97
    Rice, Phoenix
 11 Dunmire, Tommy           M11 Alpha Crush           27:57.76
    Lawder, Everett
 12 Davis Jr, Jonathan       M12 Walton Youth Track    29:52.86
 13 Powell, Ethan            M12 Etowah Youth Track    30:00.28
    Wright, Lukas
 14 Badenhorst, Roux         M12 Alpha Crush           30:06.95
    Raas, Andrew
 15 Potter, Pierce           M11 PTC Flash             30:07.31
    Brisbois, Andrew
 16 Muppalla, Aashrith       M11 Walton Youth Track    31:05.69
 17 Hudson, Quinn            M12 PTC Flash             32:02.38
    Brisbois, Zack
 18 Berwald, Adam            M12 Etowah Youth Track    32:12.94
    Haffner, Ki
 19 Carter, Nicholas         M11 Creekview             32:41.48
 20 Lightell, Matthew        M11 Trojan Elite          34:51.39
 21 Hammond, Thomas          M12 PTC Flash             36:03.29
    Wolf, Morgan
 22 Poole, Dylan             M12 Cherokee              38:16.34
 23 Medlock, Corbin          M11 Cherokee              38:31.75
 24 Harkness, Isaac          M12 Cherokee              40:48.33
 25 Stafford, Hall           M11 Alpha Crush           40:52.78
    Davis, Hunter

Co-ed
  1 Delgado, Nicole          W11 Walton Youth Track    22:27.06
  2 Rooks, Jaylyn            W12 Trojan Elite          24:44.62
  3 Warren, Addison          W11 Trojan Elite          28:37.44

Event 18  6k Run CC 13-14
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Girls
  1 Roach, Gabriella         W13 PTC Flash             26:03.98
    Aguilera-Morton, Emily
  2 McMasters, Ava           W13 Walton Youth Track    26:25.33
  3 Dennis, Leelah           W13 Alpha Crush           27:04.32
    Taylor, Kami
  4 Frady, Lyla              W13 Cherokee              27:30.18
  5 Haniford, Olivia         W14 Walton Youth Track    30:10.15
  6 Bouldin, Aleigh          W13 Cherokee              31:08.35
  7 Cain, Mackenzie          W13 Etowah Youth Track    31:11.33
    Nickels, Reese
  8 Pagan, Audrianna         W12 Cherokee              32:26.43
  9 Spears, Ella             W14 PTC Flash             34:09.47
    Williams, Zion
 10 Gijon-Vasquez, Stephanie W14 Cherokee              35:43.43
 11 Bartkow, Presley         W13 Cherokee              36:49.30
 12 West, Ashley             W13 Etowah Youth Track    36:59.76
    Cole, Hope
 13 Raymundo, Juana          W14 Cherokee              40:05.52

Boys
  1 Roach, Bankson           M13 PTC Flash             23:12.02
    Will, Brandon
  2 Drake, Davis             M13 Walton Youth Track    23:39.70
  3 Starr, Mason              M9 Cherokee              24:33.20
  4 Oakes, DJ                M13 Etowah Youth Track    24:50.83
    Chwatek, Griffen
  5 Mitchell, John           M13 Walton Youth Track    24:55.14
  6 VanRoten, Marion         M14 Etowah Youth Track    25:03.03
    Minter, David
  7 Whitehouse, Thatcher     M13 Marietta Track        25:28.82
  8 Carter, Ian              M14 Walton Youth Track    25:42.66
  9 McDonough, Riley         M13 Cherokee              25:54.15
 10 Ruppert, Ethan           M13 PTC Flash             26:06.62
    Wysong, Oliver
 11 Knowles, Owen            M13 Alpha Crush           27:00.93
    Mecklenborg, Alex
 12 Kimball, Karson          M14 Cherokee              27:10.31
 13 Gay, William             M13 Walton Youth Track    27:11.79
 14 Ross, Jacob              M13 Marietta Track        27:37.96
 15 Carr, Logan              M13 Creekview             27:44.40
 16 Ruppert, Liam            M13 PTC Flash             27:45.27
    Lewis, Noah
 17 George, Austin           M13 Walton Youth Track    27:52.84
 18 Steinberg, Kainen        M14 Walton Youth Track    28:12.64
 19 Lawder, Everett          M12 Alpha Crush           29:17.41
    
 20 Kuehn, Trip              M14 PTC Flash             29:55.35
    Bauer, Adam
 21 Wolf, Wyatt              M13 PTC Flash             30:15.91
    Medina, Alex                 Alpha Crush
 22 Stopford, Carrick        M13 PTC Flash             31:39.72
    Puckett, Jackson
 23 Deas, Colter             M13 Cherokee              36:31.09
 24 Smith, Levi              M13 Cherokee              38:36.89

Co-ed
  1 Wicks, Mason             M11 Walton Youth Track    21:38.97
  2 Grogan, Seth             M13 Cherokee              21:41.40
  3 Tilley, Addison          W13 Marietta Track        24:36.04

Event 18  6k Run CC 15-18
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Boys
  1 Watson, Kyle             M16 Creekview             20:50.68
  2 Haniford, Elias          M16 Walton Youth Track    23:08.86

Co-ed
  1 Paulino, Maddox          M15 Cherokee              35:03.93

USATF.tv
NationWide